tr/en/de
MultiFokal Göz İçi Lensleri

MULTİFOKAL  GÖZ İÇİ LENSLERİ :


Multifokal göz içi lensleri için uygun muyum diye soran kişilere ,

Multifokal lensler uzak ve yakın görmeyi bir arada sağlayan lenslerdir.,tıpkı progressif cam takdırdığınız
gözlükleriniz gibi ,

Yakın görme kusurunuzu ,gözlük dışında tedaviler ile düzeltmek istediğinizde önerilecek olan ;

1-Multifokal Göz içi lensleri
2-Lazer Tedavileri ( SUPRACOR)
3-KamraINlay Tedavisi


Her üç tedavi içinde hekiminizle detaylı görüşmeniz gerkemektedir .


Yaşınız ,mesleğiniz ,yaşam şekliniz ,neyi nasıl yapmayı öncelikli tercih ettiğiniz ,kataraktınız var mı yok mu ? sorusunun doğru cevabı ,sizi,sizin için en uygun olan tedaviye yaklaştıracaktır. 

Ancak şunu hiç birzaman unutmamak gerekir ki yakın görme kusurunun cerrah düzeltilmesi hiç birzaman olağanüstü düzeltme sağlamaz.

ancak ,günlük hayattaki rutin işleriniz,telefona bakmak ,bilgisyara bakmak ,sabah gazatelerini okumak,restaurantda menüyü okuyabilmek ,gibi genel işlerde size gözlüksüz okuma özgürlüğü sağlama sözü verecektir.

Eğer kataraktınız yok ise ,55 yaşa kadar olan zamanda lazer tedavilerinin seçilmesinde hasta memnuniyetinin daha yüksek olduğu görülmüş ,55 yaş sonrasında ise multifokal göz iç lensleri hasta memnuniyetini arttırmıştır .
Yine de hekiminiz ile detaylı yapacağınız  konuşma sizin tedavinizde olumlu sonuç almanızı sağlayacaktır.

Multifokal Göz iç lensi tercihinde ,öncelikle detaylı birşekilde göz muayeneniz yapılır sonrasında takılcak olan lensin ölçümü dikkatlı bir şekilde alınır.
Yapılan ameliyatın süresi 20 dakikadan daha uzun değildir .Operasyon lokal anestezi altında yapılır aynı gün evinize gidebilirsiniz.10 gün kadar göz damlası kullanılması önerilir.
Ameliyat sonrasında  hem uzak hem de yakın iin gözlük takmanıza gerek kalmaz .